Sabri Ülker'in Tavsiyeleri

“Sabri Ülker’in çeşitli konuşmalarından derlenmiştir”

"Bu ülke bizim ülkemiz. Biz çalışmalıyız, kazanmalıyız, üretmeliyiz. Çalıştığımızı, kazandığımızı da bu ülke ile paylaşmalıyız."

Sabri Ülker

"İşe sanayici olarak başladık ve böylece devam ettik. Biz tercihimizi heyecan duyarak, ülkemiz adına kendimizi dünya ölçeğine taşıma yolunda kullandık. Sonuçta dünyanın pek çok ülkesinde dünya devleri arasında "ÜLKER-TURKEY" adı taşıyan ürünler satılıyorsa, bu bizim olduğu kadar Türkiye için de önemlidir sanıyorum."

"Benim yaşımdaki bir insan artık kendisi ve ailesi için çalışmasının çok ötesinde ülkesi için çalışmalıdır. Amacım dünyanın dört bir yanına ulaştırdığımız bayrağımızı daha yükseklere çıkarmaktır."

Sabri Ülker

"Zor bir dünyada, dünyanın zor bir bölgesinde büyüklüğünün hakkını vermek zorunda olan bir ülkenin vatandaşlarıyız. Bu onuru taşımanın temel şartı, ülkesini, devletini, bayrağını çok sevmek ve ona sımsıkı sarılmaktır."

"Hiçbir siyasi hatta sosyal grup hareketiyle münasebetimiz olmadığı gibi bunu düşünecek vaktimiz bile olmadı. Bir sanayici olarak tüm siyasilerle aynı mesafede bulunuruz."

"Rekabet hepimiz için bir fırsattır. Ülker kuruluşundan bu yana rekabeti geliştirici bir unsur olarak değerlendirmiş ve bundan hep yararlı sonuçlar çıkarmıştır. Ülke sanayinin de rekabetin gelişmesinden çok istifade ettiğini düşünüyorum."


Kollektif İnteraktif Ajans